BIMBI.pl


http://www.bimbi.pl/blog/PaulaKornik/3_sposoby_na_aranzacje_salonu_b-145_sid-4eae2ea0691d159255159fca49971608.html

Autor:  Anonymous [ 20 gru 2017, o 15:18 ]
Temat:  3 sposoby na aranżacje salonu

Nikt z nas nie chciałby usłyszeć, ze jego mieszkanie – a zwłaszcza salon, będący jego najbardziej reprezentatywną częścią – jest „takie, jak wszystkie inne” lub „przeciętne”. Podpowiadamy zatem, w jaki sposób urządzić salon, aby nabrał niepowtarzalnego charakteru!

Skandynawski minimalizm

Moda na niewielką ilość mebli w mieszkaniu trwa w najlepsze – i trudno jest się temu dziwić. W końcu żyjemy w czasach, kiedy to w sklepach wszystkiego jest aż za dużo – potrzebujemy więc chwili wytchnienia od „cywilizacji nadmiaru”. Minimalistyczny wystrój salonu sprawdzi się doskonale w przypadku rodzin z małymi dziećmi, które często niszczą różne bibeloty, a także osób, które często się przeprowadzają. W takim salonie warto postawić na tapetę imitującą cegłę na jednej lub dwóch ścianach, prosty, dość masywny stół, skórzaną kanapę oraz wiszące półki na książki, które „zapobiegają” efektowi pustki. Niezwykle ważne jest także oświetlenie – w tym wypadku doskonałym pomysłem będzie wybór reflektorów szynowych, które nie tylko wyglądają bardzo nowocześnie, ale także doskonale doświetlą salon.

Retro przystań

Jeśli jesteś osobą wrażliwą i sentymentalną, raczej nie będziesz czuć się dobrze w minimalistycznym wystroju – wybierz zatem alternatywny trend! Możesz urządzić swój salon w klimacie „powrotu do przeszłości” – czyli inspirując się pokojami dziennymi z dwudziestolecia międzywojennego. Będziesz potrzebować miękkiej kanapy oraz foteli, tworzących spójną całość, niskiego stolika do kawy i herbaty oraz tapety z subtelnym wzorem, która podkreśli charakter pomieszczenia. Nie zapomnij także o ozdobach – owalne ramki na zdjęcia, puste klatki dla ptaków czy nawet niewielkie rzeźby sprawią, że całość nabierze autentycznego charakteru.

Na łonie natury

Tęsknisz za wakacjami? Źle się czujesz w „betonowej klatce”? A może po prostu bliskie są Ci idee ekologiczne? Urządź więc swój salon w klimacie outdoorowym! Podstawą tej aranżacji jest drewniana podłoga (najlepiej, by przypominała ona nieoszlifowane, surowe drewno), pokrycie ścian imitujące kamień oraz proste, drewniane meble. Jeśli chodzi o ozdoby, to – jak można się domyślić - kluczowe znaczenie będą miały tutaj rośliny. Warto sięgnąć nie tylko po klasyczne kwiaty doniczkowe, ale także postawić w widocznym miejscu salonu na przykład małą szklarnię z ziołami. Bardzo istotne jest także naturalne oświetlenie, które przypomina to dzienne – dobrym wyborem będzie stojąca lampa na drewnianej nóżce lub prosty kinkiet.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
www.phpbb.com

Blogs powered by User Blog Mod © EXreaction
www.lithiumstudios.org